ملاقات با نیسان GT-R نیسمو 2017

ملاقات با نیسان GT-R نیسمو 2017

اگر ایده‌ی پرداخت ۱۴۹۹۹۵ پوند پول برای خرید یک نیسان کمی گران و سنگین به نظر می‌رسد، این را بدانید که با خرید GT-R نیسمو قدرت، گشتاور، کارایی و چسبندگی بیشتری را به دست می‌آورید و البته نیازی به گفتن نیست که این خودرو سبک‌تر و فرزتر هم هست؛ و همه‌ی این‌ها در خودرویی هستند که گونه‌ی استاندارد آن نیز هیچ کمبودی ندارد.

نیسمو GT-R یکی از منحصربه‌فردترین خودروهایی است که با این پول می‌توان خرید. نیسان می‌گوید بین ۲۰ تا ۳۰ دستگاه از این خودرو را برای بازار اروپا می‌سازد. پس به این ترتیب احتمال اینکه مک لارن P1 را در خیابان ببینید ۱۰ برابر بیشتر از GT-R نیسمو است. در سال‌های آینده این خودرو به نمونه‌ای کمیاب و ارزشمند تبدیل خواهد شد.

ملاقات با نیسان GT-R نیسمو 2017

قلب تپنده‌ی این خودرو پیشرانه‌ی ۶ سیلندر ۳٫۸ لیتری توئین توربو است که قدرت آن با افزایش ۳۰ واحدی به ۵۹۲ اسب بخار رسیده و البته گشتاور نیز از ۶۳۷ به ۶۵۲ نیوتون متر رسیده است. به لطف استفاده از فیبر کربن در بخش‌های مختلف بدنه شاهد کاهش وزن ۳۰ کیلوگرمی هستیم. این فیبر کربن در بخش دماغه بیشتر از بقیه قطعات جلب‌توجه می‌کند.

و بزرگ‌ترین بهبود صورت گرفته در زمینه دینامیک خودرو به زمان حرکت در پیچ‌ها مربوط می‌شود. اینجاست که داون فورس اضافی نیسمو GT-R (به میزان ۱۰۰ کیلوگرم) را به زمین می‌چسباند.

 

داخل کابین، GT-R نیسمو نیز از همان به‌روزرسانی‌های مدل استاندارد بهره‌مند شده است. دکمه‌های کمتری در کنسول مرکزی وجود داشته و استفاده از صفحه لمسی ۸ اینچی نیز آسان است؛ اما در مدل نیسمو دو صندلی پاکت مانند کربنی و غربیلک فرمان و داشبورد پوشیده شده از آلکانترا را می‌بینیم. شاید کابین خودرو برازنده‌ی مدلی با بهای ۱۵۰ هزار پوندی نباشد اما هنوز هم خاص است.

سواری خودرو نیز بسیار خاص است. حتی در زمان حرکت در نرم‌ترین سطوح پیست سیلورستون نیز احساس سواری بسیار سفتی خواهید داشت. این موضوع با انتخاب تنظیمات نرم دامپرها نیز تغییری نمی‌کند. GT-R نیسمو ۲۰۱۷ درست همانند مدل ۲۰۱۵ خود بسیار ناراحت است.

اما سواری نرم چیزی نیست که راننده دنبالش باشد. تلاش اصلی این خودرو ایجاد تجربه‌ی رانندگی حرفه‌ای و عالی و توانایی‌های دینامیکی فوق‌العاده است. صدای سیستم اگزوز به‌طور قابل‌توجهی پرطنین‌تر از نسخه‌ی استاندارد بوده و کارایی خودرو در خط مستقیم قطعاً قوی است. اندکی تأخیر توربو دیده می‌شود اما در حد آزاردهنده‌ای نیست. در سطوح خیس و لغزنده و با کنترل کشش خاموش لاستیک‌های عقب اندکی هرزگردی دارند.

اگر مشتریان خواهان تجربه‌ی نرمال GT-R هستند باید نسخه‌ی استاندارد گودزیلا را انتخاب کنند؛ اما اگر خواهان سریع‌تر حرکت کردن مخصوصاً در سر پیچ‌ها هستند باید نیسمو را بخرند.

بله GT-R نیسمو گران است، خیلی گران! اما باید گفت هیچ خودرویی به اندازه‌ی GT-R نیسمو خالص نیست. نیسان با این خودرو ۲۰ نفر را بسیار خوشحال خواهد کرد حتی اگر آن‌ها از این خودرو بترسند.

نیسان GT-R نیسمو جذاب‌ترین مدل از این خودرو تابه‌حال بوده و البته گران‌ترین نیز هست. اگر به اندازه‌ی کافی ثروتمند و البته شجاع هستید باید یکی از این خودروها را بخرید.