معرفی نیسان قشقایی مدل ۲۰۱۹ با موتور ۱۳۰۰

نیسان قشقایی مدل ۲۰۱۹ با یک موتور ۱٫۳ لیتری توربوشارژ کاملا جدید با دو قدرت مختلف (۱۴۰ و ۱۶۰ اسب بخار) عرضه می شود که به گیربکس ۶ دنده دستی یا یک گیربکس ۷ دنده دابل کلاچ جدید متصل می شود که قدرت هر دو مدل به چرخ های جلو منتقل می شود. این اولین باری است که در یک مدل نیسان با تیراژ تولید بالا از گیربکس دابل کلاچ استفاده می شود. با این گیربکس تجربه رانندگی اسپرت تر و شتابگیری بهتر از حالت سکون میسر می شود و علاوه بر این باعث کاهش مصرف سوخت و آلایندگی نیز می شود. به لطف قدرت و گشتاور بیشتر موتورهای جدید، خریداران این خودرو انتقال قدرت یکنواخت تر و روان تر و واکنش و شتابگیری بهتر موتور را تجربه خواهند کرد. گشتاور این موتور در مدل ۱۴۰ اسبی ۲۴۰ نیوتن متر، در مدل ۱۶۰ اسبی با گیربکس دنده دستی ۲۶۰ نیوتن متر و در مدل ۱۶۰ اسبی با گیربکس ۷ دنده دابل کلاچ ۲۷۰ نیوتن متر است. فیلتر جذب ذرات ریز به این موتور جدید اضافه شده است و قسمت هایی که بهبود یافته اند شامل سیستم تزریق سوخت، طراحی محفظه احتراق، کاهش اصطکاک و بهینه سازی توربوشارژر است. به لطف گشتاور بیشتر در دور پایینتر، این موتور تجربه رانندگی بی صداتری را ارائه می دهد زیرا می تواند با دور موتور پایینتری کار کند. فواصل زمانی تعیین شده برای تعویض روغن در این موتور به ۲۹ هزار کیلومتر افزایش یافته است که باعث کاهش هزینه سرویس و نگهداری قشقایی جدید می شود زیرا این رقم در مدل قبلی ۲۰ هزار کیلومتر بود.

 

 

قشقایی مجهز به سیستم سرگرمی کاملا جدید Nissan Connect است که ارتباط میان راننده و خودرو را بیش از پیش ارتقا می دهد. این سیستم همچنان مجهز به صفحه نمایش لمسی ۷٫۰ اینچی است ولی تعداد دکمه های آن کمتر شده است. در تمام مدل های قشقایی به جز مدل پایه، اپلیکیشن های اندروید اتو و اپل کار پلی نصب می شوند. سیستم سرگرمی جدید قشقایی اطلاعات زنده ترافیکی را به صورت دقیق به رانندگان نمایش می دهد تا از مدت زمانی که داخل خودرو هستند نهایت استفاده ممکن را ببرند.
موتور جدید نیسان قشقایی محصول اتحاد رنو-نیسان-میتسوبیشی و با همکاری دایملر طراحی و ساخته شده است. تمام موتورهای قشقایی با جدیدترین استاندارد آلایندگی Euro 6d-Temp مطابقت دارند.

 

 

قیمت مدل ۱٫۳ Visia DIG-T 140 و مدل ۱٫۳ Tekna DIG-T 160 در بازار بریتانیا به ترتیب ۱۹٫۵۹۵ و ۲۸٫۵۹۵ پوند است. قیمت مدل مجهز به گیربکس دابل کلاچ هنوز اعلام نشده است.