تکنولوژی خلاقانه ارتباط مغز با خودرو

نیسان به دنبال بازتعریف روش تعامل انسان با خودروها بوده و می‌خواهد خودروها سیگنال‌های مغز انسان را به‌طور مستقیم دریافت کنند.

 

 

این تکنولوژی جدید که مغز به خودرو یا B2V نامیده می‌شود باعث سریع‌ترین شدن زمان واکنش رانندگان خواهد شد و همچنین خودروها را تطبیق‌پذیرتر خواهد کرد.

نیسان این تکنولوژی جدید و انحصاری را در رویداد الکترونیک مصرف کننده یا همان CES معرفی خواهد کرد. CES 2018 از هفتم ژانویه آغاز بکار می‌کند.

 

 

معاون اجرایی نیسان می‌گوید:

زمانی که اکثر مردم درباره رانندگی خودکار فکر می‌کنند، دید بسیار شخصی از آینده دارند، جایی که انسان‌ها توسط ماشین‌ها کنترل می‌شوند؛ اما تکنولوژی B2V دقیقاً عکس این موضوع عمل می‌کند به گونه‌ای که سیگنال‌های مغز انسان باعث می‌شود رانندگی جذاب‌تر و لذت‌بخش‌تر باشد.

 

او ادامه می‌دهد:

ما از طریق حمل‌ونقل هوشمند نیسان در حال هدایت مردم به دنیایی بهتر و از طریق خودکارسازی، الکتریکی سازی و ارتباط بیشتر هستیم.

این تکنولوژی جدید بر پایه پیش‌بینی و تشخیص ساخته شده است. این سیستم با دریافت نشانه‌هایی که مغز انسان با آن حرکات را آغاز می‌کند پیش‌بینی‌های خود را انجام می‌دهد. سیستم مورد بحث همچنین از نظر تشخیص می‌تواند ناراحتی راننده و تغییر استایل رانندگی را ارزیابی نماید.

بنا به گفته محقق ارشد نیسان در مرکز تحقیقات این کمپانی در ژاپن، تکنولوژی B2V می‌تواند از واقعیت افزوده برای تنظیم آنچه راننده می‌بیند استفاده کند و بدین ترتیب محیط آرام‌تری را خلق نماید.

 

 

محقق نیسان می‌گوید:

کاربردهای احتمالی این تکنولوژی باورنکردنی هستند. این تحقیق یک پل ارتباطی برای نوآوری‌های بیشتر نیسان در آینده خواهد بود.

رانندگان در خلال تست‌ها وسیله‌ای را می‌پوشند که فعالیت امواج مغزی را اندازه‌گیری کرده و سپس توسط سیستم‌های خودران تحلیل می‌شود. این سیستم می‌تواند ۲ تا ۵ دهم ثانیه زودتر از راننده عملکرد مربوطه همانند فرمان یا کاهش سرعت را به دست گیرد.